posadzki industrialne

Posadzki dekoracyjne w stylu industrialnym

Od wielu stuleci beton był stosowany jako materiał konstrukcyjny przy budowie najrozmaitszych obiektów i dotychczas kojarzył się raczej z szarymi, prostymi bryłami i zimną przestrzenią niż z industrialnymi nowoczesnymi loftami.

W latach 60 XX wieku w USA w wyniku recesji pojawiło się mnóstwo wolnych poprzemysłowych przestrzeni, które zaczęto adaptować na lokale usługowe i mieszkalne. Tak zwane lofty zasiedlali głównie artyści, adaptując je na swoje mieszkania i pracownie. Styl industrialny charakteryzuje otwarta przestrzeń, minimalistyczny i surowy wystrój oraz chłodna kolorystyka. W Polsce moda na lofty pojawiła się na przełomie XX i XXI wieku i szybko zyskała grono zwolenników. Obecnie styl industrialny jest synonimem artyzmu, wyszukanego gustu i ekskluzywności.

Niezwykłe zalety posadzek betonowych

Posadzki betonowe stosowane obecnie we wnętrzach komercyjnych, coraz częściej występują również w budynkach mieszkalnych, na co wpływa możliwość uzyskania efektu o minimalistycznym, a zarazem ekskluzywnym charakterze. Oprócz modnego wyglądu, tego rodzaju posadzki dekoracyjne cechuje praktyczność – są niezwykle odporne na ścieranie, przez co potrafią przetrwać znacznie dłużej niż inne materiały wykorzystywane na podłoże. Istotne korzyści to przede wszystkim wytrzymałość na obciążenia mechaniczne i niepalność. Posadzki dekoracyjne PANDOMO® mają również tę zaletę, iż można spersonalizować ich wygląd poprzez różnorodne barwienie wpisujące się w niejednokrotnie wysublimowane wymagania klientów.

Niewątpliwym atutem betonowych posadzek jest fakt, że można je dowolnie formować według własnego projektu, dzięki czemu pasują zarówno do niewielkich wnętrz prywatnych, jak i dużych obiektów użyteczności publicznej. W szczególności polecane do wykończenia powierzchni narażonych na podwyższoną eksploatację, gdyż zapewniają one niezrównaną trwałość. Dla miłośników nowoczesnych i komfortowych aranżacji wnętrz z pewnością ważne okaże się też to, że posadzki betonowe można stosować przy ogrzewaniu podłogowym.

Produkty PANDOMO® od ARDEX umożliwiają wykończenie wnętrza w sposób charakterystyczny dla współczesnych trendów.

Jednym z produktów proponowanych przez firmę ARDEX jest PANDOMO® Studio dekoracyjna, cienkowarstwowa masa szpachlowa. Niczym nieograniczony system tworzenia jednolitych powierzchni na ścianach, podłogach i sufitach. Monolityczna jedność, uderzające kontrasty, minimalistyczna elegancja – wszystko zawarte w jednym produkcie. PANDOMO® Studio przeznaczone jest do stosowania w salach wystawowych, holach, budynkach użyteczności publicznej, salach sprzedaży, a także w domach prywatnych.

posadzki betonowe

Betonowa posadzka polerowana to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do wykończenie powierzchni, zapewnia ona nowoczesny design podłoża poprzez przetarcia i brak łączeń, a jednocześnie pozostaje gładka pod stopami. Polerowanie tworzy powierzchnie o ciekawej teksturze, która świetnie wpisuje się w nowoczesne projektowanie wnętrz. Dodatkowo można w ten sposób uzyskać powierzchnię o różnym stopniu antypoślizgowości, a stosowana impregnacja na wykończonej powierzchni daje pewność że powierzchnia jest odporna na ścieranie i pylenie, oraz na zanieczyszczenia.

Kolejnym produktem, który doskonale wpisuje się w surowy i minimalistyczny charakter wnętrz jest masa ARDEX K 80. Przemysłowa masa rozlewna wykonana w wersji dekoracyjnej doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, spełniając najwyższe oczekiwania użytkowe. Przeznaczona również do stosowana w lokalach usługowych oraz gastronomicznych. Wysoka odporność na obciążenia skupione, pozwala na zastosowanie tej masy w miejscach narażonych na nacisk, np. kółkami krzeseł lub ciężkimi wózkami z towarem, jednocześnie zachowując dekoracyjny charakter podłogi.

posadzki betonowe
posadzki betonowe
posadzki betonowe